Naujas tikslas: mažos investicijos

Besibaigiant vasarai kirbėjo mintis, kad laikas ne tik iš šono žiūrėti į investicijas, bet atriekti bent mažą riekelę savo pajamų ir paskirti jas investicijoms. Pasirinkau elementarų, didelių žinių nereikalaujantį būdą – investicijas į paskolas. Tam naudosiu vieną tarpusavio skolinimo platformą – PaskoluKlubas.lt.

Kodėl pasirinkau paskolų klubą?

Ilgai stebėjau P2P (peer-to-peer arba tiesiog jungtinio investavimo, tarpusavio skolinimo) paskolų pagrindinius žaidėjus, taip pat diskusijas uždarbis.lt forume ir pasilikau ties paskolų klubu. Per pastarąsias kelias savaites pavyko išsiaiškinti kelis privalumus:

  • išsamesnė informacija apie paskolos gavėją
  • daugiau aktyvių paskolų prašymų
  • yra saugiklių jei susiduriama su nemokiais klientais.

Anksčiau buvau investavęs į porą paskolų savy platformoje, tačiau prie jos taip ir nepripratau, tad iš trijų paskolų, į kurias buvau įdėjęs po kelis eurus, dvi pardaviau, o viena vis dar aktyvi ir nuolat vėluojanti. Buvo mintis, jog vertėtų išskaidyti pinigus per tris platformas, tačiau mano investicijų sumos juokingai mažos (skirtos daugiau pažaidimui nei realiam uždarbiui), tad tikrai neverta to daryti. Investuodamas keturženkles sumas rinkčiausi būtent tokį metodą, padedantį šiek tiek apsaugoti savo lėšas, pavyzdžiui, platformos bankroto ar kitokio tipo žlugimo atveju.

Investicijų suma

Sąskaitos likutisPasirinkau investuoti ne daugiau kaip 15 € per mėnesį. Tai – pakankamai maža suma, kurios nebūtų gaila prarasti, bet tuo pačiu tai 180 € investicijų per metus – gana solidi kiaulė taupyklė. Negi dabar ant palanges ji rinks dulkes pilna monetų – geriau tegul taupyklė dar pabando ir uždirbti. Į šią sumą neįtraukiu grąžintų paskolos įmokų – jas investuosiu atskirai, bent jau pirmus metus neplanuoju išsiimti nei vieno euro.

Pirmieji 15 € jau perkelti į paskolų klubo sąskaitą, o kaip naujas investuotojas gavau ir 10 € kuponą. Jį suteikia tik po skambučio, kurio metu atsiklausia, ar gali siųsti tokią informaciją ir suteikti kuponą. Skamba kiek neįprastai, bet dėl to, matyt, kaltas BDAR.

Investuoti tik į saugias paskolas ar rizikuoti?

Stebuklų tikėtis šiame investavimo būde neverta. Iš 100 eurų tūkstančiai nebyrės, tai aišku net ir neturinčiam patirties. Nors dažnai kalbama, kad greitieji kreditai ir vartojimo paskolos siūlomos vos ne su šimtaprocentinėmis palūkanomis, skolinant skaičiai tampa gerokai mažesni. Kuo besiskolinančiojo kredito reitingas geresnis, tuo palūkanos mažesnės. Taip pat, įtaką daro ir paskolos terminas (ilgesnėms paskoloms mažesnės palūkanos). Palūkanos svyruoja maždaug nuo 6 iki 27%.

Žemiausio reitingo (šioje platformoje yra A, B ir C reitingai) paskolas esu linkęs vertinti labai atsargiai ir investuoti tik esant ypač patraukliam pasiūlymui bei su papildoma apsauga (tokia galimybė yra, pasinaudojant specialiu platformos fondu, bet tai sumažina pajamas ir tampa mažiau patrauklu). Atmetinėju ir paskolas, kurių palūkanos mažesnės nei 10%. Prieš pradėdamas norėjau skolinti kuo trumpesniam laikui (24-36 mėn.), tačiau tokių paskolų prašymų yra labai mažai, o absoliuti dauguma yra 60 mėnesių, be to, į trumpąsias kaipmat investuoja kiti – ne aš vienas noriu greitesnės grąžos.

Antrinė rinka

Kol kas į antrinę rinką net nežiūriu ir jau sufinansuotų paskolų dalies pirkti neplanuoju. Taip pat neplanuoju ir parduoti paskolų, nebent nuspręsiu mesti šį reikalą. Pirmos dvi investicijos (15+10 €) jau atliktos – plačiau apie jas čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.