Ar Vilnius turi šansų tapti Silicio slėniu regione?

Lietuviškas Silicio slėnisIš karto aišku, kad Silicio slėniu Vilnius netaps, bet kažkuo panašiu tikrai gali. Konkrečiau tai būtų planuojamas Vilnius Tech Park (labai lietuviškas pavadinimas…), kurį miesto savivaldybė su A. Zuoku priešaky planuoja jau visai artimu metu.

Vilnius Tech Park – tai technologijų miestelis, kuriame turėtų įsikurti garsiausios Lietuvos (dažniausiai veikiančios ne tik Lietuvos mastu) IT įmonės bei daugybė startuolių (start-up’ų), kurie galės dirbti pažangiame, moderniame verslo centre, bendromis poilsio, kūrybinėmis, švietimo ir komunikacijos erdvėmis.

Skamba iš tiesų patraukliai ir, manau, bus šaunu jei šis projektas nesustos taip, kaip sustojo Nacionalinis stadionas, nes investicijų čia reikia tikrai nemažų. Planuojama šio miestelio vieta – greta Sapiegų parko, iškėlus mano bendravardžio, tik švento, garbei pavadintą ligoninę (šv. Roko slaugos ligoninę). Kaip teigia ne visų mylimas meras, technologijų parkas turėtų iškilti savivaldybės, privataus sektoriaus ir investuotojų lėšomis. Vat pirmasis lėšų šaltinis ir neramina labiausiai.

Pati parko projekto koncepcija tikrai graži ir sveikintina. Čia matyt padeda ir tai, kad meras dar tinkamo amžiaus būti politiku, todėl nors kažką daro Vilniaus labui, atsižvelgdamas į naujas technologijas. Gaila, ne viskas pavyksta gerai, o kai kas iš viso nepavyksta ar yra virš realybės (pvz., metro).

Jei per artimiausią dešimtmetį toks parkas išdygs Lietuvoje, tikrai bus kuo didžiuotis ir džiaugtis, kadangi Lietuva kol kas gana stipri IT srityje ir bent šiuo technologijų parku aplenktume estus (kažkaip anekdotuose sako, kad estai lėti, bet matyt lietuviai dar lėtesni…) Žinoma, toks parkas tikrai nebus lygiavertis Silicio slėniui, bet jo mums reikia daug labiau nei reikėjo Nacionalinio stadiono ar krepšinio arenos kiekviename didesniame mieste, kur jos dygo kaip grybai po lietaus. Tiesa, toks parkas naudingas ir miestui dėl surenkamų mokesčių.

Sveikintina ir tai, kad šiame parke planuojami oranžiniai dviračiai, elektromobilių įkrovimo stotelė (tikėkimės greitoji), konferencijų, sporto ir pramogų erdvės bei kiti, IT įmonių gyvenime jau įprastais tampantys, „žaisliukai”. Juk daug maloniau dirbti tokioje erdvėje nei taip, kaip kartais rodo JAV filmuose – didelėje erdvėje su daugybe mažų kartoninių kambariukų.

Panašu, kad šio parko aš noriu, nors, labai tikėtina, neteks jame nei dirbti, nei dažnai lankytis, bet tai tikrai šauni A. Zuoko iniciatyva (atrodo, kad jo), kuriai reikėtų išsipildyti. Įdomu kaip apie šį projektą kalbės naujasis meras, jei juo taps ne A. Zuokas.

[slideshare id=40143869&doc=vilniustechparklivemobilecongress2014version11-141011082331-conversion-gate02]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.