Skulptūroms atnaujinti milijonai nebūtini

Raganų kalnas, Juodkrantė
Raganų kalno „stendas“. Foto pasiskolinta iš Neringos savivaldybės

Juodkrantėje esantis Raganų kalnas ir jį puošiančios skulptūros žinomos visoje Lietuvoje. Medis nėra ilgaamžė medžiaga, tad nenuostabų, kad dalis skulptūrų pastaraisiais metais tikrai nepuošė Raganų kalno. Neringos savivaldybės biudžetas paplonės šiais metais 14 tūkstančių litų, o to rezultatas – bus atnaujintos labiausiai pasenę (ar vandalų apgadintos) ąžuolinės skulptūros. Šį darbą atliks 5 skulptoriai: J. Vaicekauskas (nuolatinis skulptūrų ant Raganos kalno gelbėtojas), Z. Tomkus, A. Šimkus, A. Paškauskas ir E. Žilinskas.

Senokai jau bebuvau Neringoje, turbūt dar seniau lipau Raganų kalno takeliais, bet ir prieš eilę metų dalis skulptūrų jau buvo labai prastos būklės. Žinoma, buvo ne viena ir puikiai atrodanti medinė skulptūra, tad visuomet ten buvo balansas tarp blogai ir gerai. Be to, beveik kiekvienais metais kažkas pasikeisdavo, atsinaujindavo, o gal tik taip atrodydavo, tad kiek buvau Juodkrantėje, tiek mielai dalį laiko skirdavau šiam lankytinam objektui ir nenusivildavau.

Pats Raganų kalnas, kaip skulptūrų ekspozicija, pradėtas kurti 1979 metais, o šiai dienai čia prieglobstį rado 79 skulptūros (gražus sutapimas). Įdomu tai, kad visos skulptūros yra medinės. Gaila, bet medis labai sunkiai kovoja su Juodkrantės klimatu, tad tikrai prireiks dar ne vieno skulptorių suvažiavimo, kad pavyktų išsaugoti kalno puošmenas.

Tiems, kurie dar nebuvo ant Raganų kalno reikėtų tai padaryti kuo greičiau, kol dar orai visai malonūs (na, vėjas Juodkrantėje turėtų būti ne silpnas, bet saulutė tai bent šiek tiek kompensuoja).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.