Triušiukų slėnis

Net pačiam keista, bet šį savaitgalį buvo pirmas kartas kai mūsų kelionės tikslas buvo „Triušiukų slėnis“. Keista, nes tai viena iš nedaugelio lankytinų vietų su vaikais sąlyginai netoli namų, gretimame Utenos rajone. Iš tiesų mane stabdė tai, kad visuomet galvojau, jog tai nedidelė erdvė su keliom veislėm triušių ir pora alpakų. Toks įspūdis susidarė iš viešos erdvės. Klydau. Labai stipriai. Niekaip neatseku, kodėl tokią nuomonę susidariau, bet čia turbūt kalti įvairūs vieši atsiliepimai. Tai skubu paneigt viską, ką žinojau.

Triušiukų slėnis

Daaaaaug triušiukų

Praėjus labai malonią (džiugu, kad tokių darbuotojų vis dažniau pavyksta sutikti) bilietus pardavinėjančią moterį (bilietų kaina suaugusiems 6 €, vaikams nuo 3 metų 5 €) iš karto matosi, kad veiklos bus bent valandai (bet realiai tai bent 3 valandom). Daug narvų, aptvarų ir tolumoje matosi kiek didesnės gyvybės už triušius. Bet iš karto užkliūnam bent 15 minučių prie pačio pirmo narvo, kuriame draugiški, mielai ant rankų lipantys triušiukai. Jei einate su vaikais ar turite silpnybę viskam, kas turi kailiuką – pasiruoškite čia stabtelėti gerokai ilgiau nei bet kur kitur.

Toliau seka triušiukai su vardais ir vaikų bandymas priskirti vardus pagal veisles ar išvaizdą kiekvienam triušiui. Ties 10-u jau nebegirdžiu naujų vardų, bet čia viskas ok, taip ir turi būti. Vaikų akys dega, smegenys nebesugeba valdyti kojų adekvačiai ir jie šokinėja nuo vieno triušio prie kito, vis kviečia vienas kitą parodyt, kokį fainą Dalmatiną, Reksą ar Milžiną pamatė. Ypač kai vaikų keturi – jiems ten yra ką aptarinėti, mažiausiąją su visais triušiais bandyt supažindint ir t.t.

Be triušių slėnyje yra ir kitų gyvūnų. Daug paukščių: vištų, gaidžių, įskaitant mano favoritus Anya Cemani veislės, kalakutų, ančių, stručių ir kitų. Dėmesį traukia ir kupranugaris, lamos, alpakos, taurieji elniai, tarp kurių buvo ir vos ant kojų pastovintis vienos dienos amžiaus elniukas, avytės, ožkytės… Vienu žodžiu, vos ne visas zoologijos sodas, tik su kiek artimesniais mums gyvūnais. Beje, girdėjau, kad šią vasarą Biržų rajone vartus atvėrė naminių gyvūnų namai, kur vyrauja naminiai gyvuliukai, mat vaikai nelabai žino net kaip karvė ar avis atrodo. Ką jau kalbėti apie avies atskyrimą nuo ožkos, padeda gal tik aviukas Šonas.

Pasakų kiemelis

Pasakų kiemelis

Netyčia, bet, manau, labai gerai susidėliojo mūsų maršrutas ir po gyvūnų nukeliavome į pasakų kiemelį. Čia laukė ežiukai, meškos, žalčiai, ereliai ir kiti gyvūnai. Tik jie nejudėjo, nekalbėjo, nedainavo ir nieko kito nedarė – tai tik nedidelės skulptūros iš įvairių pasakų, animacinių filmų. Bet, kad būtų įdomiau, reikia atspėti, o tada galima pasitikrinti, ar pavyko. Deja, daug ko nežinojau. Bet net Ąžuolas iš tolo rėkė: tėti, tėti, šitą atspėk! Nes žino, kad „Ledynmetis“ man yra ypač aukštai vertinamas filmukas. Ypač voverė su gile.

Triušiukų slėnis ir jų draugai

Ši vieta yra kur kas daugiau nei tik triušiukų slėnis. Gal tai ir buvo viena iš tų priežasčių, kuri mane kažkiek vis atbaidė nuo vizito. Iš tiesų čia gyvena triušiukai ir jų draugai. Na, gal ne visi labai geri triušiukų draugai, bet čia jie sugyvena, kontroliuojami savo darbą mylinčių žmonių.

Prieš išeidami dar kartelį stabtelėjome prie triušiukų, kurie lipa ant rankų, ramiai guli ir leidžiasi glostomi, niurkomi ar kasomi. Ta proga, darbuotojos paklausėme apie tauriojo elnio amžių. Su dideliu džiugesiu papasakojo, kad tai paros amžiaus Jonukas, mat gimė per Jonines. Dar kartu gimė ir Janytė, nors, iš tiesų, lyties jie nežino ir ilgai nežinos. Bet taip gera girdėti besidžiaugiančius, pozityvu trykštančius darbuotojus! Ir išėjome su tokia fraze iš vaikų lūpų: „aš arba pasilieku čia, arba rytoj turiu sugrįžt“.

Iš tiesų, čia norėsis sugrįžti, nes liko jausmas iš „Triušiukų slėnio“ pusės – mes Jūsų dar lauksime.

PS, nedidelis pagooglinimas ir tampa aišku, kodėl tokia meilė jaučiasi iš darbuotojos – jei akys ir atmintis neapgauna, ji yra šio slėnio įkūrėja. Linkiu jai ir toliau taip degti meile tam, kuo užsiima!

Triušiukų slėnis“, Girios g. 2, Antalamėstės k., Utenos r.

Antalamėstė, Saldutiškis, 28331 Utenos r. sav., Lietuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.