Išbandom skelbimus: ParduoduPerku.lt

Skelbimų portalas ParduoduPerkuPastaruoju metu ką nors parduoti per skelbimus tapo prabanga. Na, bent jau paslaugų, NT ir automobilių skelbimų kainos iš tiesų nepagrįstai išaugo (dar prieš įvedant eurą, tad valiutos keitimo kaltinti nereikėtų). Teko ieškoti alternatyvų.

Pirmoji alternatyva, su kuria pradėjau bent kažkiek draugauti – Alio. Didelis privalumas – gana gerai žinomas vardas, tačiau kai tai yra ne skelbimų portalas numeris vienas, tenka ieškoti daugiau alternatyvų ir skelbtis jose. Viena iš jų – ParduoduPerku.lt. Nors ir ne idealus variantas, tačiau vienas iš tų, kurie man įtinka. Tiksliau, antras įtikęs.

Kategorijos

Pirmiausia, kas užkliūna, daug kategorijų. Iš tiesų, vaizdas labai panašus į skelbiu.lt ir alio.lt, tačiau vizualiai ParduoduPerku.lt skelbimų kategorijų atrodo daugiau. Galbūt apgaulingas yra mažesnis šriftas, tačiau čia buvo kelios man reikalingos kategorijos, kurių pasigedau kituose skelbimų portaluose, pvz, Internetas –> SEO.

Skelbimo įdėjimas

Skelbimo įdėjimas daug kur gana panašus. Kaip ir kažkuriame kitame (atrodo alio), vis pro akis praleidžiu nuotraukų įdėjimo vietą, tad tenka skelbimą redaguoti (laimei, be jokių mokesčių ar didesnių vargų). Kartu praleidžiu ir sutikimą su sąlygomis, tas kiek erzina, bet kai dedi 10-ą skelbimą, kažkaip automatas suveikia. Paskutinį skelbimą įdėjau per 2 minutes – vos ne visas tas laikas buvo skirtas teksto rašymui. Taigi, jokių nesąmoningų spaudinėjimų ar klausimų, o tai jau didelis privalumas (ypač kai tenka įdėti kokį 10-20 skelbimų).

Lankomumas

Lankomumas šiame portale kiek kelia abejonių naudingumu. Kaip teigia statistika (o ji prieinama kiekvienam čia), per dieną apsilanko ~2000 žmonių. Neradau nei skelbiu.lt, nei alio.lt lankomumo statistikos, bet galiu spėti, skaičiai didesni bent 10 kartų. Visgi, ne viską lemia lankomumas – skelbimų čia irgi gerokai mažiau (bet yra, ne taip kaip kai kuriuose kituose portaluose, net ir apmokestintuose), tad didesnė tikimybė būti pastebėtam. Ypač tai liečia įvairių paslaugų skelbimus (pvz., SEO paslaugos, kirpėjai ar kas nors panašaus). Galbūt parduoti automobilį ar NT objektą sostinėje per šį portalą ir būtų sunkiau, tačiau pareklamuoti paslaugas ar tokius žaislus kaip vienaračiai – gana gera vieta.

Didžiausias trūkumas – seni skelbimai

Ko gero pats didžiausias ir vienintelis tikrai erzinantis trūkumas – seni skelbimai. Nors jie ir papilkėję, atidarius rašoma, kad baigėsi galiojimas – jie bendrame sraute, o tai erzina, ypač kai ieškau pagal kainą (pvz. automobilių skiltyje). Kai iššoka 2008-2009 metų skelbimai, galima gėdingai pasijausti paskambinus žmogui, kuris savo automobilį pardavė jau prie 6-7 metus 🙂 Tuo atveju, kai mano tikslas patalpinti savo skelbimą – to nesijaučia, nors tikiu, kad patalpintas skelbimas šiek tiek praranda peržiūrų dėl senųjų.

Kaina numuša viską

Tai, kad čia skelbimai visiškai nemokami ir paskatino mane naudotis ParduoduPerku.lt. Kol kas tai vienas iš dviejų nemokamų portalų (žinoma, papildomai apmokestintos funkcijos egzistuoja, kaip ir beveik visur), kuriuo galima naudotis ir yra bent kažkokia apčiuopiama nauda. Belieka tikėtis, kad savininkai / savininkas išpildys savo pažadą ir portalo neapmokestins, nors ir skelbiu.lt, kiek pamenu, kadaise žadėjo išlikti visada nemokamu…

Man patinka!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.