USB atmintinės dydžio kompiuteris? Kodėl gi ne…

ASUS Pen StickComputex renginyje, gaila labai tolimame Taivane, buvo pristatytas labai savotiškas ASUS kūrinys, kuris, mano nuostabai, yra atsakas į INTEL neseniai pristatytą kūrinį – USB atmintinės dydžio kompiuteris ASUS Pen Stick, pristatomas kaip ateities asmeninis kompiuteris.

Juokingo dydžio, kišenėje telpantis kompiuteris aprūpintas gana padoriais (pagal dydį) „viduriais“:

  • Intel Cherry Trail procesorius
  • 2 GB operatyvios atminties
  • 32 GB vietos diske (SSD)
  • HDMI jungtis
  • Ausinių (kartu su mikrofonu) jungtis
  • 2x USB 2.0 (?)
  • Micro USB jungtis elektros energijai gauti
  • Bluetooth 4.0
  • WiFi (802.1 b/g/n)

2 GB operatyvios atminties – ne stebuklas šiai dienai, tačiau tai gana naršymui internete, filmų peržiūrai, dokumentų atvaizdavimui. Įžvelgiu viena labai didelį privalumą – dokumentai, ypač „MS Word“, ar prezentacijos neišsikraipys, neteks teisintis, kad viskas buvo gerai, o dabar dėl versijų skirtingumo išsikraipė. Tas ypač aktualu universitetuose ar kai kuriose konferencijų salėse, ypač ekonominės klasės.

Realiai šis pagaliukas kompiuteriu gali paversti bet kurį modernesnį televizorių, turintį HDMI jungtį. Tačiau iškyla kvailas nepatogumas – klaviatūra ir pelė bus kur kas didesnės už patį kompiuterį arba, jei tai televizorius, o ne monitorius, teks bandyti naudotis pulteliu. Pasiseks, jei prisijungsite prie liečiamo ekrano, tačiau ar daug tokių Lietuvoje naudojama?

Internetui siūloma naudotis WiFi. Tačiau ten, kur yra WiFi, greičiausiai bus ir kompiuteris, tad ar iš tiesų vertas dėmesio šis kompiuteris? Kol kas įžvelgiu tik kelis panaudojimo būdus: pirmiausia, siekiant parodyti svarbius dokumentus tokius, kokie jie yra iš tiesų. Kam tenka „Word’e“ ar kitose panašiose programose ruošti sudėtingesnius dokumentus su grafikais, lentelėmis, papildomomis funkcijomis ar priedais, žino, kokių „malonių“ stebuklų įvyksta. Kita situacija, kuomet Asus Pen Stick galėtų praversti, specifinės programinės įrangos naudojimas. Pavyzdžiui, vykstant į kelionę viešbutyje būtų galima prisijungti prie televizoriaus ir naudotis savo programine įranga, nereikėtų vežtis nešiojamo kompiuterio ar ieškoti galimybių kažkaip pasinaudoti programomis, kurios nėra populiarios. Na, ir kelios panašios situacijos.

Šiek tiek nustebino, kad pristatomas kompiuteris buvo su dviem USB 2.0 jungtimis, kuomet standartu jau tapo 3.0 ir pradedama naudoti 3.1 versija. Be to, viename šaltinyje teko matyti, jog yra dvi 3 kartos USB jungtys, nors nuotraukoje iš ASUS pristatymo matosi USB 2.0. Palauksime, kada bus pradedama prekyba ir žinosime tiksliai, ar visgi naudojami seni standartai, ar žvelgiama labiau į dabartį bei ateitį.

Prognozuojama kaina yra apie 150 $, tad galima tikėtis, jog Europoje šio kompiuteriuko kaina bus apie 150 eurų arba tiek pat svarų – nėra labai brangu. Visgi, nedrįsčiau sakyti, kad tai ateities kompiuteris, bent jau ne artimos ateities.  Man, šiai dienai, toks įrenginys atrodo menkavertis, galia primenantis planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną, o patogumo jame ne tiek ir daug.

Informacija iš Hexus.net ir Lilliputing.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.