12 išvykų. Pirmoji – Valentino Užgavėnės Trakuose

Ledo ritulys ant Galvės ežeroDar prieš pasikeičiant kalendoriniams metams išsikėliau tikslą – 12 išvykų / kelionių po Lietuvą. Tai gali būti nors ir valandos hiking’as kur nors miške ar parke, kokios nors lankytinos vietos lankymas ar kažkas panašaus ir paprasto. Pirmoji kelionė – Trakai. Šią kelionę nusprendėm labai spontaniškai (dėl visko galima kaltinti darbą – aprašinėjau kelių ateinančių dienų renginius ir pastebėjau Užgavėnes bei parasparnių nusileidimo varžybas Trakuose).

Karlsono aparatasLabai pasisekė su oru – vasario 14-oji nors ir kiek vėjuota bei šaltoka, tačiau nuostabiai saulėta. Užgavėnių šventė kiek skurdoka – brangi mugė ir eisena, kurios sugebėjau nepastebėti… Tuo tarpu virš Galvės ežero ratus suka gausybė parasparnių, kurie lyg ir dalyvavo tikslaus nusileidimo varžybose, tačiau didžiausią įspūdį paliko Karlsonas – žmogus ant slidžiu ir su propeleriu ant nugaros – visai norėčiau išmėgint tokią „transporto priemonę“.

Labai nuvylė tipiškas Trakų apsileidimas – paežerė nuo pilies tilto Jono Nepomuko koplytstulpio link labiau priminė ne vieną mėgstamiausių miesto svečių pasivaikščiojimų vietų, bet prastai paruoštą ledo areną. Net per užšalusį ežerą eiti paprasčiau – ne taip slidu. Nuvylė ir pati mugė, nes dauguma pirkėjų prekiauja toli gražu ne savo rankų darbo gaminiais, o masine produkcija, kurios apstu kiekvienoj mugėj ir ne tik… Tuo tarpu mėsos gaminių kainos bent 30% didesnės nei turguje, prekybos centruose ar net mažesnėse mėsos parduotuvėse.

ParasparnisTačiau visa tai atpirko nuostabus oras, malonūs Trakų ežerų, salų ir pilies vaizdai. Nueiti ~5 km, suvalgytas skanus Senosios Kibininės kibinas ir išvykta iš istorinės sostinės į esamąją.

Tokios trumpos išvykos – maloniai praleistas laikas, geras būdas šiek tiek pajudėti, pabūti gryname ore ir „pasikultūrinti“. Kadangi sausį tokios išvykos nepavyko susiorganizuoti, reikės kiek aktyviau vytis savo tikslą – 12 išvykų per 2015 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.