Gruodį tik viena investicija

Gruodžio mėnesį daugumos sąskaitos prašo atsakingesnės priežiūros. Ne išimtis ir mano, nes išlaidų, net ir pataupant, atsiranda nemažai. Todėl nusprendžiau atlikti tik vieną investiciją – 10 € + visas paskolų klubo sąskaitos likutis (+2,38 €). Kadangi nuo gruodžio 3 d. minimali investavimo suma pasidarė 10 € vietoj buvusių 5 €, teks investuoti į vieną paskolą. Iš dalies tokį sprendimą palaikau, tačiau pasirinkimo laisvės apribojimai dažniau sukelia neigiamą reakciją.

Prieš metų pabaigą visuomet paskolų prašymų daugėja. Tiesa, gal kiek jau pražiopsojau, pats bumas turėjo būt gruodžio pradžioje-viduryje, kuomet yra didysis dovanų pirkimo vajus. Šiandien besiskolinančių jau mažiau, tačiau jų dar tikrai netrūksta. Be to, yra ir man labiau patinkančių paskolų – trumpesniam terminui. Tad ir pradedu nuo prašymų iki 36 mėn.

C kredito reitingas

Pirmas variantas

Pats pirmas už akių užkliuvęs prašymas – C kredito reitingas 36 mėn. Paskolos suma 4500 €, siūlomos palūkanos 19%. Pajamos viršija vidutinį Lietuvos darbo užmokestį į rankas, tad jau darosi keista, kodėl tik C reitingas. Skolų nėra, turimų įsipareigojimų irgi. Kliūna tai, jog asmuo yra nevedęs, turi vieną išlaikomą asmenį ir neturi jokio turto. Matyt tai ir lėmė C reitingą, nors, kaip minėjau ankstesniame įraše, reitingų nustatymas paskolų klube šiek tiek keistas. Pasilieku šį variantą kaip potencialią investiciją gruodžio mėnesiui.

Antras variantas

Deja, bet antras variantas jau su 48 mėn. grąžinimo terminu. Tačiau kur kas labiau man patinka palūkanos – net 24%. Gyvena ne didmiestyje, turi du išlaikomus asmenis, pajamos didesnės nei vidutinis darbo užmokestis, turi automobilį. Tačiau paskolos tikslas – refinansavimas ir dar sumos padidinimas. Pastaroji dalis man nepatinka labiausiai. Nors net ir su padidinta suma paskolos įmokos bus mažesnė, tačiau yra dar viena aktyvi paskola vartojimui. Verčia susimąstyti tarp pirmo ir antro varianto.

B reitingas

B kredito reitingas, 3500 € suma ir tas pats 36 mėn. terminas. Tik, be abejo, dėl geresnio reitingo mažesnės palūkanos – 14%. Detaliau nagrinėjam asmenį. Nevedęs, išlaikomų asmenų nėra, turtas – automobilis (gaila nenurodoma bent apytikslė vertė), jaunas amžius (<29 m.) Žiūrim į pajamas ir…. mažiau nei minimumas. Nesigilinsiu, kaip tai įmanoma, tačiau tokį norisi iš karto pramest, tačiau nuosekliau pamąsčius galbūt tai ir saugus variantas. Pirmiausia, žmogus ko gero gyvena su tėvais (jaunas amžius, savo NT nėra, gyvenama vieta ne didmiestis). Antra, paskolos gavėjas dirba nekvalifikuotą darbą, tad jį praradęs lengvai turėtų susirasti tokį pat ar netgi geriau apmokamą – mažiau už MMA gauti tikrai nėra lengva. Visgi, ar aš pats sugebėčiau dabar pragyventi iš tokios sumos ir dar mokėti virš 100 € paskolos įmokas? Abejoju savimi.

Už akių kliūna B reitingas ir 6 mėn. paskolos terminas, bet visa paskola jau sufinansuota. Vėl pražiopsojau gerą variantą. Tačiau vis tiek užmetu akį į paskolos gavėją. Geros pajamos (gerokai daugiau nei vidutinės), yra turto (automobilis), tačiau yra net du įsipareigojimai, o naujas kreditas nesudaro nė pusės paskolos gavėjo pajamų. Labai jau dvelkia nemokėjimu elgtis su pinigais. Ar dirbtinai išpūstomis pajamomis.

Pasirinkimas

Visgi šiandien nusprendžiau sumažinti žmogaus įmokų dydį (nors ir tai labai didelėmis palūkanomis – net 24%) ir rinktis ilgesnį, 48 mėnesių, laikotarpį. Savo nedidelę dalį – 12,38 € – investuoju į šią paskolą. Jei būtų išlikusi galimybė investuoti po 5 €, būčiau skaidęs per abi, ko gero. Investuoti 20 € nebuvau nusistatęs, tad nekelsiu dėl to išsikeltų sumų.

Viso aktyvių investicijų (neskaitant šios dienos, nes ji dar „kabanti“) – 58,56 €. Kol kas nei viena paskola nevėluoja, netaikomi jokie išieškojimai. Nuo pirmos investicijos dienos grąža 2,38 €, kurią šiandien kartu su 10 € perinvestavau vėl. Aukso kalnų nesimato, tačiau pinigai ne kojinėje ir ne pensijų fonde, kuriais visiškai nepasitikiu.

Investicijų portfelis gruodį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.