Papildomos investicijos: maži žingsneliai pirmyn

PInvesticijų portfelisraėjo šiek tiek laiko ir matosi pirmi mažųjų investicijų rezultatai. Galiu pasidžiaugti, kad bent pirmą mėnesį nei viena iš dviejų paskolų nevėluoja. Sugrįžo 0,55 €, iš kurių 0,33 € yra grąžinama paskola ir 0,22 € yra palūkanos. Kitaip tariant – per mėnesį uždirbau „net“ 22 centus. Juokinga suma? Man irgi. Tačiau atitinkamai ir juokinga investicija.

Antroji investicija

Antrasis sąskaitos papildymas ir antroji mano investicija – dar 35 € į paskolų klubo sąskaitą. Kodėl būtent tiek? Nes trūko tokios sumos tam, kad gaučiau 1000 PINS taškų. Už akių užkliuvo 24 mėnesių trukmės investicija, kurios reitingas kiek baidantis – C. To priežasčių net kelios. Viena jų, labai jaunas paskolos gavėjo amžius. Tačiau jis turi darbą (valstybės tarnyba), gyvena kaime (tikėtina, jog pas tėvus, nes savo turto neturi), o paskolos tikslas labai nuspėjamas – automobilis. Rizika yra, tačiau mano akimis ji nėra labai didelė. Vilioja 18% palūkanos ir gana trumpas paskolos terminas, tad įvertindamas šiokią tokią riziką į šią paskolą investuoju gana mažai – 10 eurų. Beje, 10 eurų nuo š. m. gruodžio tampa minimalia investuojama suma Paskolų klube.

Nagrinėjau dar vieną C reitingo paskolą. Čia paskolos prašo vairuotojas, kuris nori išsimokėti įmokas už savo transporto priemonę ir atsidaryti savo įmonę. Imti paskolą tam, kad padengti lizingą..? Skamba įtartinai, be to, creditinfo nesimato jokios aktyvios sutarties – dar daugiau įtarimų. Nors pajamos visai neblogos (virš 1000 €), tačiau per daug klausimų man kyla, tad atmetu, nors terminas dar visai patinka – 36 mėn.

Daugiau trumpų paskolų nebėra, dairausi į 48-60 mėn.

A kredito reitingas, nedidelis miestas, 13% palūkanos ir 4000 eurų suma. Skamba viliojančiai, bet… Nėra jokio turimo turto, išlaikomų asmenų skaičius – 2 (galima suprast, jog tai vaikai),  o pajamos į rankas mažesnės nei minimalus atlygis. Kartu nurodytos ir sutuoktinio pajamos, kurios taip pat mažesnės nei minimali mėnesio alga. Niekaip nesuprantu, kaip gali būti suteiktas A reitingas tokiems asmenims? Skolų neturėję, 4 sutartys įvykdytos (pagal Credit info), tačiau nėra informacijos, kokio dydžio ankstesni kreditai ar kokios tos sutartys buvo. Net ir A kredito reitingas šį kartą nebeatrodo patraukliai. Atmetu. Ir toliau galvoju, kaip 4 asmenų šeima išgyvena iš kiek daugiau nei vienos minimalios algos, neturėdami savo turto. Vienintelis variantas, gyvena su savo tėvais ir nesirūpina nei būstu, nei maistu. Tad galbūt visos jų išlaidos ir bus tie 111 € kredito grąžinimui, tačiau nerizikuoju.

Paskolos peržengia ribas?

Kai kurios paskolos, panašu, peržengia ribas. Beieškant tinkamos paskolos investicijai užkliuvo viena paskola: Pajamų ir įsipareigojimų santykis 49.19%. Pagal LR įstatymus gali būti ne daugiau kaip 40%. Galbūt kažką netinkamai suprantu, tačiau bent jau mano suvokimu taip būti tikrai neturėtų. Investuoti į paskolą, kurios įmokos sudarys kone pusė žmogaus gaunamų pajamų – labai rizikinga. Ypač kai pajamos yra žemesnės nei vidutinės Lietuvos gyventojo pajamos į rankas. Tokios paskolos ne tik nepatikimos, tačiau jų ir nepalaikau, tad neinvestuoju.

Tenka laukti

Deja, bet taip ir neradau nei vienos daugiau tinkamos paskolos, į kurią norėčiau investuoti. Planuoju visas dar peržvelgti vakare ar sekmadienį, o jei nepavyks rasti ir tada – palaukti darbo savaitės, kuomet prašymų turėtų padaugėti. Be to, artėja Kalėdos – paskolų prašymai tikrai daugės.

2018-11-14 Pratęsimas

Praėjo šiek tiek laiko, o vidurys savaitės pats laikas atlikti kažkokius veiksmus. Radau A kredito reitingo paskolą, kurios paskirtis refinansavimas. Kliento pajamos į rankas viršija 1100 €, papildomai maždaug minimalų darbo užmokestį gauna sutuoktinis. Bendra suma viršija 1500 eurų į rankas. Išlaikomų asmenų nėra, tad atrodytų viskas puiku, bet yra keli kabliukai:

  • Iki pensijos liko vos keleri metai (visgi neatmetamas variantas, kad žmogus dirbs ir būdamas pensijinio amžiaus)
  • 5 aktyvios sutartys Credit info sistemoje
  • 600+ eurų įsipareigojimų.

Būtent įsipareigojimams sumažinti ir imamas kreditas, nurodoma paskirtis refinansavimas, o paliktas komentaras gana dviprasmis. Prašoma padėti sumažinti palūkanas refinansuojant, nes esama šeimos padėtis yra sunki. Žmogiškumo faktorius sakytų, kad tai puiki investicija, nes padėsiu žmogui, o ir pajamos didelės, tačiau atsargusis aš sako, o kodėl gi tokia ta padėtis šeimos, nes turėti 5 finansines sutartis nėra labai geras ženklas. Refinansuojamo kredito suma nėra labai didelė. Be to, labai įdomiai atrodo sutuoktinio įsipareigojimai – jie viršija jo pajamas. Visgi, nematyti skolų, tad, tikėtina, žmonės prisiskolino, bet tvarkingai moka įmokas. Pamėginsiu 10 €: A kredito reitingas, 15% palūkanos, 60 mėnesių terminas. Asmuo turi automobilį ir namas.

15 eurų nusprendžiau įšaldyti dar vienoje A kredito reitingo paskoloje. Paskolos paskirtis – automobilio pirkimas. Suma 6700 €, terminas 60 mėn. Paskolos gavėjęs susituokęs, išlaiko tris asmenis, dirba individualiai transporto srityje. Turiu įtarimą, jog perkamas automobilis pavėžėjimo paslaugoms ar krovinių pervežimui. Labai didelis šansas, jog deklaruojamos ne visos pajamos, tad realiai jos gali būti dar didesnės. Bet kuriuo atveju, investicija atrodo gana saugi – nėra pradelstų mokėjimų, kelios sutartys įvykdytos be problemų, nurodyta, jog turimas turtas yra automobilis ir namas. Palūkanos gana mažos – 10%.

Šiandien jau investuota 50 € (iš jų 25 € dar tik rezervuoti).

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.