Naujieji metai Rygoje

Dar gerokai iki Naujųjų suplanavome šios šventės sutikimą Rygoje. Nepaisant ankstyvos idėjos, tai buvo gana netikėtas sprendimas, į kurį mūsų šeima įtraukė ir dažną mūsų bendrakeleivį. Nakvynė užsakyta iš anksto, o daugiau nėr kuo rūpintis – palikom visą eigą „tekėti pasroviui“, tad Naujieji metai Rygoje buvo beveik neplanuojami nors ir suplanuoti iš anksto.

Į Jūrmalą traukiniu

Paplūdimys Jūrmaloje
Dviese grožisi jūra

Kadangi mūsų šeimoje susiformavo tradicija bent kartą per metus aplankyti jūrą, šiais metais išimčių taikyti nesiruošėme ir gruodžio 31 dieną, vos tik atvykę į Rygą ir susitikę joje su savo draugu, patraukėme į geležinkelio stotį. Nors atvykome automobiliu, į Jūrmalą norėjome nuvykti traukiniu – mažiausiems šeimos nariams tai pirma pažintis su bėgine transporto priemone. Kelionės kaina suaugusiam iki Majori stoties (Jūrmaloje jų net kelios) – 1,4 €. Vaikams nemokama, bet vis tiek būtinas bilietas (jame įrašomi ir gimimo metai). Įdomu tai, kad kainos yra suskirstytos zonomis, tad iki kelių iš eilės einančių ir vienoje zonoje esančių stočių pasiekimas iš Rygos atsieina tiek pat, biliete įrašoma ne konkreti stotis, o zonos raidė. Taip pat, bilietas neturi konkretaus laiko, tad galima keliauti tik artimiausiu, tiek ir paskutiniu tos dienos traukiniu (būtume žinoję, būtume iš anksto pirkę ir atgalinį bilietą, internete rašo, kad pirmyn-atgal kelionė pigesnį 5%.

Traukinys Jūrmaloje
Masė žmonių išlipo Majori stotyje Jūrmaloje

Traukiniai Jūrmalos kryptimi važiuoja dažniau nei kai kurie autobusai Vilniuje (kas 15-40 min). Vienų jų galinė stotelė Jūrmalos pabaigoje (Sloka) , kitų – Tukums miestas. Traukiniai nėra nauji, bent jau nematėme nei vieno šiuo maršrutu važiuojančio naujo traukinio, tačiau važiuodami į priekį netgi turėjome WiFi. O žmonių traukinyje tiek, kad trumpesnes atkarpas važiuojantys liko stovėti prie durų – laisvų vietų buvo vos viena kita.

 

Piknikas prie jūros
Lengvas piknikas pajūryje

Pačioje Jūrmaloje žmonių labai nesijaučia, jie puikia pasklinda po į ilgį išsiplėtusį miestą, tačiau vos tik užsimanai sriubos ar šiltos arbatos supranti, jog žmonių čia daug – kavinėse vietų trūksta. Todėl geriausia išeitis mums – piknikas paplūdimyje.

Paplūdimiai tvarkingi, įrengtas apšvietimas, suoliukai, vaikų žaidimų aikštelės. Tualetai Jūrmaloje kainuoja pakankamai nedaug – pirmas pasitaikęs ir gana tvarkingas WC atsiėjo po 0,25 €, tad garsiosios Palangos problemos čia nėra. Tiesa, vasaros metu galbūt kainos visai kitos.

Pasisukioję valandą ar pusantros, piknikiškai užkandę prie jūros patraukėme atgal į Majori stotį, po pusvalandžio kelio traukiniu jau buvome Rygos centrinėje stotyje, netoli kurios palikome automobilį.

Nakvynė „Pie Melissas“

Susėdam į automobilį ir patraukiam į savo nakvynės vietą – hostelį „Pie Melissas“. Jis gana nutolęs nuo miesto centro (~7,5 km) ir įsikūręs kiek egzotinėje vietoje – tarp bėgių. Būtent TARP bėgių. Vienoje pusėje tikrai judri geležinkelio atkarpa ir Škirotavos pusstotė, kitoje – į įmonės teritoriją vedanti bėgių atšaka, kuri menkai naudojama, jei naudojama iš viso. Kol esi lauke – traukiniai girdisi nuolat, o kartas nuo karto dar ir pranešimai apie atvykstantį traukinį. Tuo tarpu savo kambaryje negirdėjome nieko.

Pie melissas hostelis
Hostelis „Pie melissas” iš vidinio kiemo

Atvykus iki hostelio nesimato nei jokių užrašų, nei aišku kur įeiti – teritorija yra aptverta, girdisi šuns lojimas. Praėję pro vienus vartelius radome dvejas duris – vienos apkrautos dėžėmis ir šuns maistu, o kitos vedė į hostelio virtuvę. Tiesa, per jas būtume pakliuvę ir į patį hostelį. Nieko neradę nusprendėme apeiti pastatą iš kitos pusės. Tik išėjus pro duris mus pasitiko vokiečių aviganis, kurio lojimą ir girdėjome. Šuo nusiteikęs tikrai draugiškai, pasveikina kiekvieną užėjusį, nors atrodo ir gana grėsmingai, ypač jei bijote šunų. Apėję ratu sutikome administratorę ir dar vieną vyrą, kuris atvyko švęsti Naujųjų metų Rygoje iš Kauno.

Administratorė palydi mus iki kambario, kuris yra iš tiesų didelis (pirkome trivietį, tačiau realiai tai buvo keturvietis kambarys, tik viena lova be čiužinio). Dušas ir WC bendras, bet tvarkingas, jokių eilių, nes aukšte vos keli kambariukai. Apačioje virtuvė, yra viskas, kas būtina.

Viešbutį drąsiai galima vertinti labai gerai, tik lokacija tinkama toli gražu ne kiekvienam. Jautriau miegantiems taip pat vertėtų gerai apgalvoti savo pasirinkimą, nors ir minimaliai, bet traukiniai girdisi ir, kartais, jaučiasi. Trims suaugusiems kaina yra vos 35 € už naktį. Daugiau apie „Pie Melissas“ hostelį.

Naujametinės nakties išvakarės

Senamiestis Rygoje
Rygos senamiestis (Vecriga) apie 19:30. Iki Naujųjų lieka 4,5 val.

Kadangi gruodžio 31 – sausio 1 dienomis Rygoje nekainuoja viešasis transportas (taip pat ir parkavimas), o nakties metu didžiąja dalimi troleibusų, autobusų ir tramvajų maršrutų važinėjo papildomas transportas, nusprendėme į centrą vykti troleibusu. Nuvykome gana greitai (iki 30 min) ir patogiai, nes stotelė visai netoli mūsų hostelio (tereikėjo pereiti geležinkelį), o 15 troleibuso maršrutas veda tiesiai iki centrinės stoties, kuri yra senamiesčio pakraštyje.

 

Šventėms Ryga pasiruošusi

Kalėdinė dekoracija
Kačiukai prašo centų

Drąsiai galime sakyti, kad Ryga šventėms buvo pasiruošusi. Gatvėse gausu policijos, daugybė gatvelių šviečia, papuošti medžiai parkuose, skveruose, mieste netrūksta įvairių renginių, mugių ir šviesų. Papildomi viešojo transporto reisai ir nemokamas parkavimas taip pat puikus žingsnis organizuojant šventes. To galėtų pasimokėti ir dauguma mūsų miestų, pavyzdžiui Klaipėda, kuri paskutinę ir pirmą metų dienomis dar ir sumažino reisų…

Naujametinis koncertas ir fejerverkai

Koncertas gatvėje
Koncertai vyko ne tik pagrindinėje vietoje, bet visame senamiestyje

Kasmet Rygoje fejerverkai šaunami toje pačioje vietoje – visi renkasi Lapkričio 11-osios krantinėje (11. Novembra krastmala) ir stebi fejerverkus kitapus upės. Krantinėje (tai plati uždaryta gatvė) vyko koncertas, buvo kur pavalgyti ir pasišildyti – viduryje kas keliasdešimt metrų stovėjo laužavietės. Kiek daugiau nei puskilometryje tarp scenos ir užvertos gatvės dalies pabaigos buvo 80 tūkst. žmonių, bent jau taip teigia Latvijos žiniasklaida.

Kalėdų miestelis Rygoje
Kalėdų miestelis – mugė kiek toliau nuo koncerto vietos, Senamiesčio gilumoje

Nepaisant to, neteko pastebėti stumdymosi ar lipimo vienas kitam per galvas, netrūko tėvų su vaikų vežimėliais, teko matyti ir kelis neįgaliuosius. Likus ~40 min. iki vidurnakčio net nebuvo jokių eilių prie lauko tualetų, kurių pristatyta tikrai netaupant.

 

Fejerverkai iššovė pora minučių po vidurnakčio, nes pirmiausiai laikrodžiams išmušus 12 buvo giedamas Latvijos himnas, o tik tada visas dėmesys į kitą upės pusę, kur tikrai gražių fejerverkų buvo. Dalis jų žemiau esančiame video.

Po koncerto masė patraukė namų / barų / viešbučių link. Mūsų tikslas buvo stotelė greta centrinio turgaus, ten sulaukėme savo troleibuso, bet į jį net nebandėme lipti – šprotų taip niekas nespaudžia į skardinę kaip žmonės bandė tilpti. Po pusvalandžio sulaukėme antro troleibuso – vėlgi netilpome (jei būtume be vaikų būtume bandę tilpti). Šiaip ne taip pasinaudojome Taxify ir išsikvietėme taksi (du vairuotojai atšaukė kelionę, kelioliką kartų iššoko pranešimas, kad laisvų vairuotojų net nėra). 7,5 km ilgio kelionė buvo įvertinta 11 € (padidintas tarifas), tačiau gavę 5 € nuolaidą išleidome vos 6 €. Ne nemokama, bet vis tiek labai pigu ir patogu. Vairuotojas malonus, paslaugus, automobilis beveik naujas.

Pirmoji metu diena lietinga

Atsikėlę ir palikę savo hostelį patraukėme į centrą. Šiek tiek „pasimalėme“ ten ir perpiet patraukėme Šiaulių link – įsigyti autobuso bilieto iš Rygos į Šiaulius ar net į Vilnių – jokių šansų, tad pavežėme draugą ir patys grįžome namo.

Dvi dienos Rygoje ir Naujų metų sutikimas – puikus prasiblaškymas ir kasdienės rutinos išsklaidymas. Galų gale, šioks toks vietos pakeitimas, kuris kainavo ne ką daugiau nei organizuojantis šventę namie, tad tikrai džiaugiamės pasirinkę tokį variantą ir vis pamąstome, kur sutiksime 2018-uosius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.