Fejerverkai: bus, nebus, uždrausti?

Artėjantis Naujųjų metų šventimas lydimas nemažai straipsnių apie fejerverkų žalą gamtai, gyvūnams, o šiais metais dar prisidėjo ir karas Ukrainoje. Fejerverkai savo garsu turi nemažai panašumų su karo garsais, kurie, kai kuriems pabėgusiems nuo karo, yra nemenkas stresas. Ypač vaikams.

Tačiau kai kurios savivaldybės jau reklamuoja savo naujametinius renginius su fejerverkais. Užkliuvo vienas toks pavyzdys, tad nusprendžiau apsidairyti po Lietuvą, kaip elgiasi savivaldybės šiemet. Ir labai nustebau – daugybės savivaldybių interneto svetainėse, Facebook puslapiuose ir netgi turizmo informacijos centrų šaltiniuose nieko neminima apie Naujųjų šventes arba tėra įkeltas informacinis pranešimas apie tai, kaip atsargiai elgtis su fejerverkais, kur negalima jų sprogdinti ir pan.

Gal ir gerai, yra tikimybė, jog savivaldybės taupo. Tačiau šį bei tą pavyko rasti:

Biržų rajono savivaldybė

Fejerverkai Biržuose lyg ir neuždrausti, tačiau savivaldybė kviečia sutikti Naujuosius su muzika ir lazeriais. Puiki alternatyva fejerverkams. Jei ką domina Naujieji Biržuose, renginys vyks Nepriklausomybės aikštėje.

Druskininkų sav.

Druskininkai kiek slapukauja, daugiausiai informacijos pavyksta rasti apie privačius renginius, o vieša informacija apie miesto renginį labai skurdi: Naujųjų sutikimas ir šventiniai fejerverkai. Deja, bet Druskininkai nepalaiko raginimų atsisakyti fejerverkų ir patys juos šauna.

Ignalinos r. sav.

Ignalina teikia šiek tiek daugiau informacijos – Naujų metų sutikime sveikins meras, koncertuos grupė „Bičiuliai“ (pradžioj galvojau, kad čia vietinė grupė) ir… fejerverkas. Būtent Ignalina mane ir įkvėpė panaršyti po kitas savivaldybes, kadangi paskelbus apie Naujųjų renginį kitas įrašas buvo apie tai, kaip apsaugoti gyvūnus, o paveiksliuke grotažymė #banfireworks. Patys šaudo, patys skatina drausti. Jei visgi palaikot fejerverkus – Ignalinos miesto aikštėje kažkas bus. PS, Didžiasalio eglutės įžiebimo metu irgi buvo fejerverkai, net nespėjus sutemti.

Fejerverkai - drausti ar šauti?

Neringos savivaldybė

Čia atskiro įrašo vertas poelgis – Neringos savivaldybė visiškai uždraudė civilinę pirotechniką. Kitaip tariant, šaudyti fejerverkų Neringos savivaldybės ribose NEGALIMA. Ne tik pati savivaldybė savo renginiuose jų nenaudos, bet ir draus tai daryti bet kuriam svečiui ar gyventojui. Tiesa, šiemet šaudytojai atsipirks pokalbiais ir perspėjimais, tad tikimasi maksimalaus žmonių supratingumo.

Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus jau ne pirmus metus žada renginius be fejerverkų. Nedraus kitiems, kaip tai daro Neringa, bet pats miestas juos keičia lazeriais. Žadamas renginys ant Katedros varpinės, sveičiai kviečiami NEMOKAMAI vykti viešuoju transportu. Paprasti sprendimai gali būti labai geri.

Kiti

Dauguma kitų savivaldybių arba visai neskelbia apie renginius, arba tepamini, kad reikėtų būti atsargiems. Joniškio r. savivaldybės tinklapyje mačiau prašymą nešaudyti fejerverkų, nors daugumoje tiesiog pertalpinimi ugniagesių pranešimai, kaip elgtis su pirotechnika.

Galbūt kokią vieną kitą savivaldybę iš 60 praleidau, tačiau niekaip nepavyko rasti nei vienos kitos tokios kaip Neringa. Na, šis Lietuvos perlas moka kartais nustebinti.

O visiems paprastiems žmonėms siūlau nešvaistyti pinigų fejerverkams, vengti renginių, kuriuose yra naudojama pirotechnika ir ieškoti alternatyvų, o jų tikrai yra labai įvairių.

Papildyta: Molėtai

Tik patalpinęs įrašą Facebook pamačiau Molėtų pranešimą, jog užbaigę miesto jubiliejaus metus kviečia į Naujųjų šventę su 3D projekcija vietoj fejerverkų (gražiai tai pavadinę skaitmeniniu fejerverku). Džiugu matyti tokius pranešimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.