Tie žolės degintojai…

Deginama žolėKiekvieną savaitę du kartus (toks jau vietinio mano rajono laikraščio periodiškumas) perskaitau apie žolės degintojų pridarytas bėdas savo rajone. Šalia puikiai dera ir numatytos baudos, o kur dar žalos gamtai atlyginimas. Na, bent man tokie pinigai būtų dideli, o jei jau labai ugnis patinka, už baudos sumą ir židinys išeitų… Deja, žmonių tai visiškai negąsdina ir žolė toliau dega.

Nebūtų šito įrašo, bet vieną tokį žolės padegimą mačiau ir savo akimis. Prie daržų ir šiltnamių plyti pieva, kurioje nei žemė dirbama, nei gyvuliai ganosi (bent jau neteko matyt). Tad niekaip negaliu suprasti, kam reikėjo ten padegti žolę. Vienintelė logiška versija, buvo deginama ne žolė, o kas nors kito (pavyzdžiui pernykščiai lapai iš daržo) ir žolė užsidegė netyčia. Bet kuriuo atveju, kurį laiką buvo leidžiama be kontrolės jai degti, o tik kai ugnis griebė sudžiūvėlius stagarus susigriebta imtis gesinimo priemonių, tačiau ką galima padaryti su kibiru kai toks vėjas? O gi nieko, beveik. Po kelių minučių atvykusi gaisrinė kovojo ne mažiau 40 minučių su ugnimi, išdegė bent 70 arų žolės (iš akies), atrodo, tačiau nesu tuo tikras, liepsnos palietė ir vieno šiltnamio karkasą. Svarbiausia, kad be jokios priežasties, tiesiog dėl neatsargumo ar tyčia, velniai žino.

Nežinau, ar didesnės baudos ką nors išspręs (dažniausiai degina žolę tie, kuriems ir esamos baudos gali būti kelių mėnesių ar net metinių pajamų dydžio), esamos prevencinės priemonės, matyt, per silpnos, o jų stiprinimui pinigų tikrai valdžia dabar neras, juk reikia kariuomenę pašelpt. Belieka tikėtis, kad palaipsniui, kuomet esamą kartą (didelė dalis tokių degintojų yra vyresnio amžiaus) pakeis jaunesnė, tokių priemonių kovai prieš pernykštę žolę sumažės, visgi ne visi žino, dėl kokių priežasčių ta žolė kaimuose (o kartais ir miestuose) deginama.

P. S., galiu pasidžiaugti, jog Lietuvos pusėje degančią žolę mačiau vieną kartą, tuo tarpu šį savaitgalį Baltarusijos teritorijoje degė bent 4 kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.