Būreliai, korepetitoriai ir kiti tėvų vargai (džiaugsmai)

Atrodo praeitą savaitę buvo mokslo metų baigimo šventė, tik mirktelėjome ir kažkur dingo liepa (man atrodo, kad liepa yra trumpiausias mėnuo metuose), o po nepilnų poros savaičių jau bus ta vienintelė diena metuose, kai neparduodamas alkoholis. Rugsėjo pirmoji. Bet iki to dar daug darbo. Ypač ieškant tinkamų būrelių.

Mano vaikai jau žino, ką lankys

Mums lengva. Mūsų vaikai tęs savo būrelį, jokių naujų. Bent jau šiai dienai tokių planų nėra. Tiek Ąžuolas (4 kl.), tiek Nemunė (1 kl.) būreliauja online toje pačioje mokykloje. Jie mokosi MATEMATIKOS. Kad ir kaip keistai beskambėtų, bet jų laisvalaikis, neformalus ugdymas ar tiesiog būrelis yra susijęs su ta pabaisa – matematika. Tik kiek kitokia nei dauguma mūsų įpratę matyti. Jie mokosi mentalinės aritmetikos (menar) meno. Man tai – neįkandama. Niekada nesuprantu, kaip jiems pavyksta gauti rezultatą. Bet jiems pavyksta. Ir visai neblogai.

Nemunė sprendžia Menar

Kur? EIQ akademija. Nuotoliniu būdu.

Kai ko, deja, nebelanko

Dar prieš porą metų vyresnieji lankė ir anglų kalbos būrelį. Jei atmintis neapgauna – net keturis baigimo pažymėjimus turi, o tai reiškia tiek metų mokėsi anglų kalbos. Deja, paroje laiko per maža, o ir savaitė tik 7 dienų – nebepavyko išlaikyti tempo ir kiekvieną šeštadienį važiuoti į Vilnių. Negi nėra arčiau? Ne. Nieko panašaus arčiau nėra.

Absoliutus pasirinkimo nulis

Net patikrinau, jokio oficialaus būrelio anglų kalbos lavinimui Ignalinos rajone. Ką pavyko rasti, tik mokyklose: Didžiasalio – pirmokams, Vidiškėse 1-4 kl. ir Ignalinos – NIEKO. Matyt, užtenka pamokų. Tiesa, informacija tik apie 2022-2023 mokslo metus. Jei privatūs būreliai jau dabar aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams, tai mokyklose ir savivaldybių (bent jau mažųjų) įstaigose dar gilus atostogų metas. Be to, dar viena detalė – mokykloje lankyti būrelį gali tik mokyklos mokiniai. Priklausai kitai mokyklai? Joje ir lankyk. Papildomos pajamos ir galimybės valstybinių mokyklų kaimuose nedomina.

Nepaisant to, kad anglų kalbos būrelio jau bent metus vaikai nelanko, šią vasarą dalyvavo būtent anglų k. stovykloje toje pačioje mokyklėlėje. Nors buvo dvejonių, kaip gi seksis anglų kalba bendrauti, ypač Nemunei, nes jai darželyje mokytis anglų kalbos nebuvo galimybės (antrasis jos darželis tokią galimybę turėjo, bet prisijungus vidury mokslo metų net nesvarstėme apie būrelius). Visgi, tėvai kaip visada suka galvą per daug – jokių problemų! O stovyklos laukė ne šiaip, žinodami temą – „Wednesday“ – tam pasiruošė neblogai iš anksto, turėjom namuose tikrą Trečiadienę ir Pūgžlį.

Pūgžlys ir Trečiadienė

Kur? Mortimer English Club Vilnius.

Tik tiek?

Taip, tik tiek. Dažnai susiduriu su vaikais, kurie lanko n būrelių ir dar skiria nemažai laiko korepetitoriams po pamokų. Tiek suderinti laiką, tiek rasti jėgų – iššūkis nemenkas. Ar tai gerai? Dažniausiai, deja, ne. Standartinė žmogaus darbo diena yra 8 valandos. Tačiau iš mokinių norime daug daugiau. Kodėl? 7-8 pamokos (nors ir po 45 min, bet tai akademinė valanda) jau yra norma. Tada dar 2-3 valandos namų darbų, turime jau 10 valandų darbo dieną, 2 valandos vieno būrelio ir 1-2 val. korepetitoriaus. Skamba žiauriai? Dažnas dešimtoko* ir dvyliktoko dienos planas. Pabandykite padirbti 12-14 valandų per dieną ir mėguotis tuo, šypsotis ar vakare dar norėti pagelbėti kam nors.

* nors jau ir pradinukų darbotvarkė panaši.

Labai svarbu rast tą aukso viduriuką ir parinkti tiek, kad nebūtų per daug, bet kartu ir ne per mažai. Žinoma, visai kitaip yra tiems, kurie mokosi laisviau nei 99% mokinių Lietuvoje, pavyzdžiui, namuose. Tačiau mes, ugdydami šeimoje, vis tiek neperspaudžiam su būreliais. Jei tik matosi aiškus poreikis, ieškome galimybių, o jei matome, kad tai gali būti tik kančia ir laiko gaišimas – ieškome alternatyvų. Pavyzdžiui, mokytis savarankiškai mobilių programų pagalba.

Online būrelių kokybė

Jei prieš keletą metų online būreliai skambėjo kaip utopija ir tik pinigų metimas į balą, tai vėl turiu dėkot karantinui – atsirado tikrai daug kokybiškų būrelių (ir kitų veiklų) online, yra nuostabių mokytojų, kurie į nuotolinį neformalų švietimą žiūri labai rimtai ir atitinkamai pasiruošia. O kartu ir nebesam tos baltos varnos, kurios ieško tik nuotolio. Galbūt kai kuriuos dalykus mokytis nuotoliu ir būtų keblu, pavyzdžiui, sunkiai įsivaizduoju šokio ar bet kokio komandinio sporto būrelius nuotoliu, bet įvertinus savo ir savo vaikų norus tikrai galima rasti ir įdomių nuotolinių būrelių. Taip kaip mes radome skaičiavimo burtų mokyklą, taip ir kiti gali puikiai rasti kalbų mokyklas (ypač jei norite aukštesnių rezultatų ir mokytojų iš tos šalies, kurios kalbą vaikui diegiate), tiek IT, tiek kitų sričių, kuriose nėra būtinas fizinis kontaktas.

Kaip išsirinkti?

Pati sunkiausia visuomet yra pradžia. Ne veltui sakoma, kad gera pradžia yra pusė darbo. O pradžia nėra pirmas užsiėmimas – tai yra tas etapas, kai ieškome tinkamo, norimo ir gero būrelio savo vaikams. Atsiliepimai, būrelio pristatymas, reklama ar parodomosios pamokos – visa tai padeda susidaryti įspūdį, nors ir skirtos reklamai ir pritraukimui. Tačiau svarbiausia nepamiršti vieno – būrelį renkate ne sau, o vaikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.